Class of 2019 Academic Distinctions

Their distinctions are listed alphabetically and are as follows:

  • Nathaniel Balvanz: Biology I, English II
  • Dhalil Belko: Algebra II, Biology I
  • Ethan Blitz: Chemistry I
  • Chandler Bolinger: English Composition I Dual Credit
  • Rhys Bullington: Chemistry II
  • Sebastian Chavez Calderon: Algebra IA, Algebra IB
  • Dongyang Chen: Chemistry II
  • Richard Choy: Introduction to Criminal Justice Dual Credit
  • Phasakorn Cunningham: Chemistry I, World Religion
  • Evan Dawson: Algebra IA,
  • Hugo Dell'Oglio: Introduction to Philosophy, World Religion
  • Alejandro Ortiz: Biology I
  • Juan Braga: Chemistry I
  • Greyson Dumas: World Religion
  • William Dunn: Introduction to Philosophy, World Religion
  • Ndialle Ekole-Fomum: English II
  • William English: English Composition I Dual Credit, International Business
  • Enkh-Ochir Enkhbaatar: Introduction to Criminal Justice Dual Credit
  • Khaliguun Enkhbayar: English IV, Introduction to Criminal Justice Dual Credit, Leadership Dual Credit
  • Kahleb Fallon: Chemistry II, Economics, English Composition I Dual Credit, Introduction to Criminal Justice Dual Credit, World Religion
  • Juan Carlos Fernandez Wohler: Accounting I, College Algebra Dual Credit, English II, English III, US History
  • Rene Garcia Garza: Algebra IA, Physical Science
  • Kenny Gisa: US History
  • WrayVauze Givens: Chemistry I
  • Nicolas Gonzalez Luna Flores: English I
  • Joshua Grove: Biology II, English III
  • Samuel Guo: Chemistry II, College Algebra Dual Credit, Economics, English Composition II Dual Credit, English IV, Foundations of Science Dual Credit
  • Griffin Henry: Biology II, College Algebra Dual Credit, Economics, English Composition I Dual Credit, Foundations of Science Dual Credit, Geometry
  • Steven Higiro: Integrated Math
  • Liam Holland: Chemistry II, College Algebra Dual Credit, Economics, English Composition I, U.S. Government
  • Chia-Wei Hsu: Algebra II
  • Thomas Huckins: Chemistry I, English III
  • Erickson Kagame: Chemistry I
  • Ruby Kagaragwa: Chemistry I, English III, Us History
  • Devonte Knight: Algebra II, Physics I, US History
  • Colton Lucas: College Algebra Dual Credit
  • Shama Lurie: Introduction to Criminal Justice Dual Credit
  • Buqing Ma: Economics, English Composition I Dual Credit, Foundations of Science Dual Credit, US Government, US History
  • Shane Macon: Chemistry I, Introduction to Philosophy
  • Cole Miracle: Biology I, Speech: Rhetoric in the Real World
  • Diego Miranda Valenzuela: Biology I, World History
  • Prize Mpabuka: Chemistry I
  • Chingun Munkhdash: Accounting I, International Business, U.S. Government,
  • John Murphy: Accounting I, Chemistry II, Pre-Calculus, US History
  • Michael Naughton: Chemistry II, English Composition I Dual Credit, English Composition II Dual Credit, Foundations of Science Dual Credit, Introduction to Criminal Justice Dual Credit, Leadership Dual Credit
  • Lance Newland: Algebra IA
  • Derek Nguyen: Chemistry I, World History
  • Omena Oberuvwu: College Algebra Dual Credit, Economics, Introduction to Criminal Justice Dual Credit, U.S. Government
  • Victor Patino Matos: World Religion
  • Stamatis Pelekanos: College: Algebra, English IV
  • Bruno Pozzani: English I, English II, Speech and Debate
  • Ayush Raheja: Chemistry I, Chemistry II, College Algebra Dual Credit, Physics I, Speech and Debate, US History
  • Jonathan Ray: Introduction to Philosophy
  • Blake Sanchez: US History
  • Matthew Seibert: Chemistry II
  • Emerson Stevens: Chemistry II, English IV
  • Gabriel Velasco: Biology I
  • Rodrigo Velasco: Algebra I
  • Julio Velazquez: Speech and Debate
  • Andre Walia: Calculus, English II
  • Parker Woodruff: Algebra I A
  • Aocheng Wu: Geometry
  • Hanlei Xiao: Algebra II
  • Patricio Yaber: Algebra I, Biology I, English II, Geometry

Cadet News